The Most Hilarious Complaints We've Heard About havuz malzemeleri

image

Havuzunuzda klora geri dönmenin kolay yolu.

Baquacil, 1980'lerin sonlarında havuz pazarına tanıtıldığında büyük bir hit oldu. Pahalı olsa da, havuz sahiplerine havuz bakımının isabetli veya başarısız işine bir "yemek kitabı" çözümünün rahatlığını ve güvenini verdi. Baquacil tarifini izlediyseniz, havuz suyunuzu temiz ve hazır tutmak için harcadığınız zaman büyük ölçüde azaldı ve su kalitesi nadiren sorun oldu. Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor mu?

Bir süre sonra, bunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğu söylentisi dolaşmaya başladı. Ürünü iki veya üç yıl kullandıktan sonra çok sık olarak sadece su kalitesi düşmekle kalmadı, aynı zamanda Baquacil programındaki havuzlarda bazı garip ve olağandışı istilalar da başladı. Yanlış anlamayın, Baquacil güvenlidir ve tüm uygun onaylara sahiptir ancak diğer sanitasyon sistemlerinde olduğu gibi işler ters gidebilir. Ne yazık ki Baquacil sistemi ile işleri tekrar yoluna koymak genellikle havuzun boşaltılmasını ve yeniden başlamayı içerir.

Bu size olduysa ve iyi ole kloruna geri dönmek istediğinize karar verdiyseniz, bunu yapmak için bildiğim en basit tarifi burada bulabilirsiniz.

1. Pompanızı kapatın ve havuzunuza 2 libre şok verin. 10.000 galon başına granül diklor. Bir sarsıntıya hazırlanın çünkü havuz neredeyse anında ağır ve hoş olmayan bir yüzey pisliği oluşturacaktır. Bunun olması gerekiyordu.

2. Pisliğin gece boyunca oturmasına izin verin. Ertesi gün pislik havuzun dibinde ince bir tabaka halinde oturmalıdır. Bu noktada pompanızı açın ve filtreyi havuzdaki pisliği atacak ve vakumlayacak şekilde ayarlayın. Bu işlem sırasında biraz su kaybedeceksiniz.

3. Pompayı tekrar kapatın ve Baquacil test kiti ile suyunuzu test edin. Baquacil'in hala mevcut havuz ekipmanları olduğunu gösteriyorsa, 1. adımda olduğu gibi havuza tekrar şok verin, ancak 10.000 galon başına 1 libre diklor kullanın. Pislik yeniden ortaya çıkabilir, ancak çok daha hafif ve çıkarılması daha kolay olmalıdır. Havuzun gece boyunca oturmasına izin verin, vakumlayın ve tekrar test edin.

4. Test kitinizde Baquacil yoksa, havuzu yeniden doldurabilir ve hemen bir klor programına yeniden başlayabilirsiniz.

Bu program neredeyse kusursuzdur ve havuz kimyasalları üreticilerinin gerçekten tavsiye ettiği programdır. Havuzunuzu boşaltıp hizmet dışı bırakmak yerine, yeniden doldurma masrafından bahsetmiyorum bile, birkaç gün içinde tekrar ayağa kalkıp yüzüyorsunuz.

ÖNEMLİ ÖNEMLİ-Köpüğü asla filtrenize çekmeyin, aksi takdirde kumunuzu veya kartuşunuzu değiştirmeniz gerekecektir. Bu işlem sırasında her zaman çöpe atmak için vakumlayın. Baquacil, klor ürünleriyle uyumlu DEĞİLDİR (bu yüzden pisleşir) ve bir filtreye takıldıktan sonra çıkarılması son derece zordur.

ABD pazarındaki fiberglas havuzların büyümesi son 10 yılda olağanüstüydü ve sektördeki birçok uzman, önümüzdeki birkaç on yıl içinde fiberglas havuzların inşaat sayılarında beton havuzları geçeceğini tahmin ediyor.

Sadece bu büyümeye bir örnek vermek gerekirse, 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde 61.540 fiberglas havuz kuruldu. 2005 yılında 283.000'den fazla fiberglas ünite kuruldu. Bu süre zarfında ne beton ne de vinil astar havuzları bu tür bir büyümeye yakın bile olmadı.

Peki bu büyümenin sebepleri nelerdir?

Fiberglas havuzlar ilk çıktığında ağırlıklı olarak beyaz renklerde mevcuttu. Ayrıca, bu havuzların etrafındaki teraslar ve pervazların çoğu, bullnoz olmayacak şekilde dökülmüştür. Yani beton, dudağın üstüne değil, fiberglas dudağa kadar döküldü. Bu, havuzu ucuz, 'küvet' benzeri bir görünüme bıraktı.

Bu "küvet" algısıyla mücadele etmek için üreticiler çeşitli alternatif kaplamalar üretti. Örneğin havuz üreticimiz Leisure Pools, havuzun bitişi için 4 farklı mavi tonuna sahiptir. Bu renk seçimi, mavi tonları en popüler olan hemen hemen tüm fiberglas havuz üreticileri için geçerlidir. Böyle bir seçim, beyaz fiberglas havuz pazarını neredeyse tamamen ortadan kaldırmıştır.

Şu anda fiberglas havuzlarda görülen diğer bazı özellikler: su hattı döşemesi, mozaik kaplamalar, fiber optik aydınlatma, su özellikleri, yüzme/terapi jetleri ve taşma kaplıcaları. Bu özellikler, (endüstride neredeyse standart hale gelen) konsollu betonla birlikte kesinlikle sadece bir yüzme havuzu değil, kesinlikle herhangi bir beton havuza rakip olacak etkileyici bir arka bahçe özelliği yaratabilir.

Yüzme havuzu terasları ile ilgili olarak, damgalı ve dekoratif beton yüzeyler patlayarak havuz manzarasına çok daha lüks veya doğal bir görünüm kattı.

Bu estetik gelişmeler cam elyafının büyümesi üzerinde büyük bir etki yaratmış olsa da, bunların güçlü mevcudiyetlerine yol açan iki ana faktör daha vardır. Fiberglas yüzey gözeneksiz olduğu ve beton ve vinilden farklı olarak ek yerleri olmadığı için yosunların büyümesi çok daha zordur. Bu, daha az fırçalama, temizlik ve kimyasal kullanımına yol açar ve bu da ev sahibine zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Bu pürüzsüz yüzey aynı zamanda ayaklar için aşındırıcı değildir, bu da beton havuzlardaki sıva yüzeyleri için büyük bir dezavantaj olabilir. Bu büyümeye yol açan ikinci faktör, tipik olarak 50 yıl sürecek olan fiberglasın dayanıklılığıdır.

Ayrıca yüksek çekme mukavemeti ve büzülme/şişme zemin ile hareket edebilme özelliği ile fiberglas havuza uyumsuz zemin yoktur. Bu aynı zamanda istisnai garantiler sağlar. Örneğin, üreticimiz havuz kabuklarında 35 yıl yapı garantisi ve 15 yıl bitiş garantisi vermektedir. Bu özellik, ev sahiplerinin yeniden sıva ve astar değiştirme gibi büyük onarım endişesi olmadan havuzlarının keyfini uzun yıllar sürmesini sağlar.

Estetik, uzun ömür ve az bakım - Bunlar, havuz sahiplerinin istediği özelliklerdir ve fiberglas ile elde ettikleri budur. Zaman değişti ve teknolojinin yardımıyla damgaları neredeyse ortadan kaldırıldığından, gelecek fiberglas havuz endüstrisi için son derece parlak görünüyor.